Haberler - Koç İlkokulu

Haberler

"Temiz Okul Sağlıklı Okul" Projesinde Okulumuz Ödülünü Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü "Temiz Okul Sağlıklı Okul" projesinde okulumuz plaket ve ödülünü aldı. Böyle güzel bir ödüle layık olduğumuzdan dolayı kendimizle gurur duyuyor, bu ödülü haketmemize katkıda bulunan öğrenci, veli, öğretmen ve destek personelimize şükranlarımızı sunuyoruz. 

Devamı

Ocak Ayı Kitap Kapağı Tasarım Birincilerimiz...

OGM (Okul Gelişim Modeli) kapsamında okulumuzda başlatılan "Minik Eller Kitap Sever Projesi" kapsamında her ay düzenlenen "Kitap Kapağı Tasarımı" adlı resim yarışması sabahçı ve öğlenci her kademeden seçilen birincilerimiz belli oldu. Birinci olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Devamı

Okulumuzda Siber Güvenlik Eğitimi Semineri Düzenlendi

09.01.2018 Salı günü okulumuzda Çocuk Dostu Şehir Uygulamaları koordinatörlüğünde Ankara Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şubesi görevlilerin katılımıyla Koç İlkokulu ve Sincan İMKB Ortaokulu öğrenci, veli ve öğretmenlerine "Siber Güvenlik Eğitimi" konulu seminer düzenlendi. Oldukça faydalı geçen semineri vermek için okulumuzu ziyaret eden Siber Güvenlik Suçları Şubesi görevlilerine teşekkür ediyor, ayrıca seminere katılan Sincan İMKB Ortaokulu ve okulumuz öğrenci, veli ve öğretmenlerine şükranlarımızı sunuyoruz.   

Devamı

Okulumuzda Gıdanı Tanı ve Seçimini Yap Semineri Düzenlendi

Okulumuzda 04.01.2018 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermel Kaynaklar Dairesi Başkanlığı tarafından "Birlikte Adım Atalım Projesi" kapsamında öğreci velilerimize "Gıdanı Tanı Seçimini Yap" konulu seminer düzenlendi. Seminere katılan velilerimize ve velilerimizi bilgilendirmek için okulumuzu ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür ediyoruz.  

Devamı

İyilikte Yarışmayla Oluşan Manevi Güçle Mazlumların Ellerinden Tutuyoruz...

Koç İlkokulu olarak "Dört Farklı Ülke Dört Yetim Projesi" kapsamında okulumuzda 32 sınıf, 4 anasınıfı, 1 özel eğitim sınıfı olmak üzere 37 sınıfımızdan 1974 TL para toplanmıştır. Sincan İHH temsilcisi Ali Ekber YARADILMIŞ, 4-D sınıf öğrencileri ve öğretmenleri Ayhan ÖZDEMİR, Mdr. Yrd. Şenol BIÇAKÇI ve okul müdürümüz Burhan DEMİRCİ nezaretinde kumbaralar açılmıştır.  Toplanan yardımlar Eritre, Bosna Hersek, Suriye ve Yemende yaşayan 4 yetim çocuğa ulaştırılacaktır. Bu güzel yolculukta bizleri yalnız bırakmayan veli, öğrenci ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. 

Devamı

Okumada Kasım Ayı Kitap Kurtları...

"Minik Eller Kitap Sever" projesi çerçevesinde planlanan çalışmalarımız uygulanmaya devam etmektedir. Bu çerçevede her ay sayfa sayısı dikkate alınarak en fazla kitap okuyan öğrencilerimiz belirlenmeye başlandı. Kasım ayı kitap kurtlarını tespit etme çalışmalarımız sonuçlandı. Kendini yetiştirme, bilinç dünyasını geliştirme, yaratıcı faaliyetlere yönelme ve hayallerine zenginlik katmada en iyi dost olan kitaplarla kucaklaşarak kendinden bahsettiren tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, bu yolda bizlerden desteklerini esirgemeyen öğretmen, öğrenci ve velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Devamı

Zirvelerde Yer Alan Gurur Kaynaklarımız...

2018 yılı İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma etkinliklerine yönelik tema belirleme yarışmasına katılan öğrencilerimizden Esila Ecrin YALÇIN, Nurgül ELMAS ve Berra GÜLMEZ adlı öğrencilerimiz okulumuzda dereceye girdiler. Bu öğrencilerin tema çalışmaları okulumuzu temsil etmek amacıyla ilçemize gönderildi. İlçemizde yapılan değerlendirlemeler sonucunda öğrencimiz Berra GÜLMEZ´in yaptığı tema çalışması okulumuzu ve ilçemizi temsil etmek amacıyla ilimizi gönderildi. Öğrencimize başarılar diliyor, tema yarışmasına katılan tüm öğrencilerimize ise teşekkür ediyoruz. 

Devamı

Küçük Adımlarla Kurallar Birleşince Ortaya Çıkan Güzellikler...

"Küçük Adımlarla Yürü, Çığlık Atma Gülücük At" projesi uygulamaları devam etmektedir. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerin gönülden destekledikleri çalışmalar sayesinde kaza ve gürültü kirliği ortadan kalkmaya başlamıştır. 2-B sınıfı öğrencilerimiz öğretmenleri Aşe KARACAOĞLAN rehberliğinde projeye daha candan katılmaktadır.  Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyor, kazasız, belasız gülücükleriyle insanların kalplerini fetheden bir nesil yetiştirmek için her türlü çalışmaya varız diyoruz.

Devamı

´Kitap Sevgisi´ Yarışması Birincilerimiz

"Minik Eller Kitap Sever Projesi" kapsamında Kasım ayında düzenlenen ´Kitap Sevgisi´ resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Devamı

Ülkemizi, Kitap Okuyarak Tanımanın En Güzel Yolu...

"Minik Eller Kitap Sever Projesi" çeşitli etkinlikler devam etmektedir. 2-C sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenimiz Hülya Alçicek rehberliğinde ülkemizi ve illerimizi kitap okuyarak daha yakından tanıma imkanı bulmaktadırlar. Bu yolla öğrencilerimiz okudukları her kitap için bir ilimizi boyamaktadır. Yıl boyunca her öğrencimiz tarafından okunacak 81 kitapla 81 ilimiz öğrencilerimiz tarafından zevk alınarak boyanacaktır. OGM kapsamında başlatılan proje sayesinde velilerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla yürütülen faaliyetler göz doldurmaktadır. Bu faaliyetlere ışık tutan öğretmenlerimize ve bu ışıkla süreci zenginleştiren veli ve öğrencilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 

Devamı