Haberler - Koç İlkokulu

Haberler

Beslenme Saatlerinde Sağlıklı Beslenmenin En Güzel Yolu Yaparak Yaşayarak Öğrenmeden Geçer...

17.11.2017 Cuma günü 2-E sınıfı öğrencilerimiz sınıf öğretmenimiz Şadiye ÇELİK rehberliğinde beslenme saatini, sandeviç ve meyveli yoğurtlarını kendleri hazırlayarak daha güzel geçirdiler. Ders programında yer alan sağlıklı beslenme konusunun daha iyi pekiştirilmesi adına öğrencilerimizin bu uygulamalara katılmaları ileride sağlıklı beslenmek için neler yapabileceklerini daha iyi kavramalarını sağlamaktadır. Öğretmenimize ders programını zenginleştirmek adına yaptığı bu güzel faaliyetten dolayı teşekkürlerimizi sunuyor, öğrencilerimize ise afiyet olsun diyoruz.

Devamı

Velilerimiz: "Ailecek Kitap Dostu Bir Nesil Yetiştirmek İçin Kolları Sıvadık" Diyor...

Okul Gelişim Modeli planımız doğrultusunda velilerimizin desteğiyle "Minik Eller Kitap Sever Projesi" göz doldurucu faaliyetlerle devam etmektedir. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için velilerimiz okulumuzu yalnız bırakmamaktadır. 2-B sınıfı öğrencileri ve velilerimiz bu konuda yapılan çalışmaları evde yaptıkları kitap okuma faaliyetleriyle süslemektedir. Kendini sürekli yenileyen bilinçli bir toplum oluşturmak için yapılan tüm çalışmaları sonuna kadar destekliyor, 2-B sınıfına çooook teşekkür ediyoruz.

Devamı

Öğrencilerimize Kitap Sevgisi Aşılamada Birlikte Hareket Etmenin En Güzel Örnekleri

Okul Gelişim Modeli kapsamında uygulamaya konulan "Minik Eller Kitap Sever Projesi" kapsamında okulumuzda çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Buna 2-B sınıfı öğretmenimiz Ayşe KARACAOĞLAN rehberliğinde okulumuz Z - Kütüphanesinde yapılan öğretmen, veli ve öğrenci birlikte kitap okuma etkinliği örnek olarak gösterilebilir. Yapılan planlama doğrultusunda tüm velilerimizin çocuklarıyla birlikte kitap okuma faaliyetlerine katılacağı bu çalışmaları destekliyor, öğretmenimize teşekkür ediyoruz.  

Devamı

Geçmişle Günümüz Arasında Dokunan Kalıcı Bağlar...

4-C sınıfı öğretmenimiz rehberliğinde 01.11.2017 Çarşamba günü veli ve öğrencilerimizin katkılarıyla, ders programı çerçevesinde şahane bir " Geçmişten Günümüze" sergisi düzenlendi. Bu güzel etkinlikle okulumuzda farklı bir hava oluşturan 4-C sınıfı öğretmenimiz Nuray BAKIR´ı, öğrencilerimizi ve velilerimizi gönülden kutluyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz.   

Devamı

Her Yıl Tatlıların Üstüne Yeni Bir Tatlılık Ekliyoruz...

Geleneksel olarak her yıl uygulamaya koyduğumuz "Geleneksel Aşure Günü Etkinliklerimiz" yoluyla öğrencilerimiz birbiriyle daha iyi kaynaşmaktadır. Tatlı ye, tatlı konuş ilkesiyle hareket ettiğimiz bu güzel güne katkıda bulunan velilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ayrıca destekte bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz.  

Devamı

3-H Sınıfı Öğrencimiz Nisan KURTULDU Doğal Güzellikleri Korumada Bende Varım Diyor...

Mavi kapak toplama kampanyamıza bir çok öğrencimiz destekte bulunmaktadır. Bu faaliyetimiz yoluyla öğrencilerimize çevre bilincini daha iyi aşıladığımızı düşünüyoruz. Buna güzel örnek olarak 3-H sınıfı öğrencimiz Nisan KURTULDU´yu gösterebiliriz. Biriktirdiği mavi kapakları okulumuza getirerek bu güzel yolculukta ben de varım demesiyle bizleri güçlendirdi. Öğrencimize çok teşekkür ediyoruz.

Devamı

Kaymakamımız Abdullah KÜÇÜK ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem SOLMAZ´ın Katılımıyla Okulumuzda İlköğretim Haftası Kutlamaları Yapıldı

21.09.2017 Perşembe günü okulumuzda İlçe Kaymakamımız Abdullah KÜÇÜK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem SOLMAZ ve okul müdürlerinin katılımıyla İlköğretim Haftası Kutlamaları yapıldı. İlköğretim haftası kutlamalarına yönelik çalışmalarımızda bizleri destekleyen öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, bu çerçevede okulumuzu ziyaret eden herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Devamı

Biz Kocaman Bir Aileyiz...

2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılınıda başarı ile tamamladık. Bu başarıya ulaşmada bizlerle birlikte özveriyle çalışan idareci, eğitim ve destek personelimize öğretmenler kurulu toplantısından sonra teşekkürlerimizi belirtmek amacıyla birer küçük plaket hediye ettik. Personelimizin, evlerinin bir köşesinde tutacakları bu plaketi gördükçe okulumuza sağladıkları katkıları hafızalarında canlandırıp, bizleri gülümseyerek hatırlayacaklarını umut ediyor ve daha birlikte nice güzel calışmalara imza atacağımızı düşünüyoruz. Teşekkürler...  

Devamı